Monday, October 31, 2016

Есенски рецепти во Бебе Готвач

Првиот предвесник на есента се жолтите лисја и златните тонови насекаде околу нас. Дома пак, мирисот на печена тиква значи дека веќе сме и посакале добредојде на златната дама.
Затоа, со помош на нашите членови од групата Здрава храна, здрави деца! подготвивме 6 вкусни рецепти за целото семејство. Без разлика дали сакате да се засладите или да ги избегнете стандардните оброци и да внесете новина, секако ќе бидете инспирирани да зготвите барем еден од нив.

Рецептите може да ги најдете во андроиф апликацијата Бебе готвач
Основниот рецепт кој се подготвува во секој дом е секако печената тиква. Како да ја подготвите да биде уште повкусна? Побарајте го рецептот во Бебе готвачот во рецептите12 месеци.

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач
За оние кои сакаат слатко, а немаат идеја што вкусно и здраво да подготват за десерт, колачињата од тиква се превкусни.

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач
Ако ви здосадија секојдневните рецепти за супи, тогаш оваа супа од тиква со зачини како нане, куркума и мускатно оревче сигурно ќе го збогати вашето семејно мени.

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач
Љубителите на свежи пијалоци и смути веруваме дека веднаш ќе го подготват овој бетакаротен рецепт кој одлично ја опишува есента со само една голтка.

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач
Пртокалово рижото за целото семејство че биде готово за помалку од еден час, а ќе биде изедено за помалку од 10 минути. Ние проверивме!

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач
Тикварникот кој се подготвува многу лесно ќе ви биде омилениот појадок овој викенд. Не се мислете и подгответе го првиот слободен викенд и изненадете го целото семејство со овој превкусен рецепт кој ќе го најдете во Бебе Готвач, во рецептите 12+ месеци.

Целиот рецепт може да го најдете во рецептите 12+ месеци во апликацијата Бебе Готвач

No comments:

Post a Comment